19 februari 2017

Kansen voor alle kinderen

Ook in onze gemeente zijn er gezinnen die het moeilijk hebben, die alle eindjes aan elkaar moeten knopen. De PvdA wil dat de gemeente Opmeer specifiek beleid voert om armoede om gezinnen met kinderen te voorkomen. De gemeente heeft hiervoor vanuit het rijk extra gelden beschikbaar gesteld.

Gezinnen in armoedeproblemen kunnen al terecht bij stichting Leergeld en het jeugdsportfonds, maar er kan en moet meer gedaan worden. Vooral kinderen mogen niet de dupe worden als ze niet kunnen sporten omdat er geen geld is om de contributie te betalen. Of dat er kinderen in onze gemeente zijn die zonder ontbijt naar school gaan, hun verjaardag niet kunnen vieren of waarvan de ziektekostenverzekering niet goed geregeld is. De PvdA Opmeer maakt zich sterk voor hen die onze steun hard nodig hebben. Gelijke kansen voor iedereen en ieder kind telt.

Niko de Groot, PvdA Opmeer